Bu sene ilk defa düzenlenecek olan FIA Uluslar Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek ekibin araç tasarımı ve pilot kadrosu ortaya çıktı.
Daha önce yaptığımız haberde, farklı dayanıklılık serisi yarışlarında Türkiye’yi temsil eden Salih Yoluç’un FIA Uluslar Kupası’nda Türkiye adına yarışacağını duyurmuştuk. Yoluç, takım arkadaşının Porsche Carrera Cup Fransa’da şampiyon olan Ayhancan Güven olacağını resmen duyurdu..

Blancpain Endurance serisinin organizatörleri SRO Motorsports Group ve Bahreyn Motor Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu etkinlik 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde Bahreyn Uluslararası Pisti’nde gerçekleşecek.

FIA GT3 sınıfı araçların mücadele edeceği etkinlikte her takımda iki sürücü yer alacak. Organizasyonda 2 antrenman seansı, 2 sıralama seansı, 60 dakikalık 2 sıralama yarışı ve son olarak kazananın belirlendiği 60 dakikalık bir yarış gerçekleşecek.

TF Sport ile Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda ve RAM Racing ile Blancpain Endurance serisinde mücadele eden Salih Yoluç, son olarak geçen hafta sonu Asya Le Mans serisindeki ilk LMP2 yarışında 3. olarak podyuma çıkmıştı. Türkiye adına piste çıkacak RAM Racing’in Mercedes AMG GT3 aracında Yoluç ve Güven birlikte zafer kovalayacaklar.

Mücadeleye 17 ülke katılacak.

tr.motorspor.com