Avrupa’da başarıdan başarıya koşan genç temsilcimiz Ayhancan Güven Porsche Carrera Cup Fransa ve Benelux 2017 sezonun son 4 yarışı için tecrübeli Attempto Racing ile anlaştı.

Sezona TOK Sport ile başlayan, SPOR TOTO ile TOSFED’in de genç yetenek programı çerçevesinde desteklediği milli sporcu Ayhancan Güven kalan yarışlarda Avrupa’da oldukça tecrübeli olan ve aynı zamanda Blancpain ve ADAC GT Masters gibi serilerde de yarışan Attempto Racing ile mücadelesini sürdürecek.

Bugün yapılan imza töreni ardından Motorsport.com Türkiye’ye sıcağı sıcağına açıklama yapan Güven “Çok tecrübeli bir takıma geldim. Burada elimden gelenin en iyisini yaparak kendimi göstermek istiyorum. Bu takım çok önemli isimler yetiştirdi. Ülkemi yeni takımımla beraber gururlandırmak istiyorum. TOSFED’e buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” dedi.

Attempto Racing, 2013 sezonunda Carrera Cup ve SuperCup şampiyonu olmuştu. Tarihte iki kupayı da kazanan tek takım konumundalar. Bu yeni seri aslında Ayhancan Güven’in yarıştığı seri ile hemen hemen aynı konumda. 2018 sezonunda da Güven ve Attempto Racing yola devam etmeyi düşünüyor.

Ayhancan’ın ilk yarışı Magny Cours’da olacak. Ardından Zolder, Barcelona ve Paul Richard’daki yarışlarla sezon tamamlanacak.

Temsilcimize bu yeni yolda başarılar diliyoruz.

https://tr.motorsport.com/psc/news/ayhancan-yeni-takimi-ile-imzayi-atti-939612/?utm_source=RSS&utm_medium=referral&utm_campaign=RSS-ALL&utm_term=News&utm_content=trtr.motorsport.com/ayhancanyenitakim