Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen FIA GT Nations Cup/ FIA GT Uluslar Kupası’nda Türkiye’yi temsilen mücadele eden Salih Yoluç ve Ayhancan Güven, ilk sırada başladıkları 1 saatlik final yarışını kazarak tarihi bir başarıya imza attılar.

FIA GT Nations Cup/ FIA GT Uluslar Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Salih Yoluç ve Ayhancan Güven final yarışında 18 ülke arasında 1.olmayı başararak bir ilke imza attı.

30 Kasım Cuma günü antreman turlarında ilk sırada yer alarak 18 ülke arasında iddialarını ortaya koyan Yoluç ve Güven 1 saatlik ilk sıralama yarışını ikinci, 1 Aralık Cumartesi günü koşulan 1 saatlik ikinci sıralama yarışınıda birinci sırada tamamlayarak final yarışına pole pozisyonda başlama şansı elde ettiler.

1 saatlik final yarışına ilk sırada başlayan Salih Yoluç, üçüncü sırada pite girerek otomobili Ayhancan Güven’e teslim etti. Ayhancan Güven ilk olarak ikinci sıradaki Rusya takımını, daha sonrada yarıştaki en hızlı tur zamanını kaydederek lider İngiltere’yi geçerek ilk sıraya yerleşti. Son turlarda bu pozisyonu korumayı başaran 20 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan, damalı bayrağın altından ilk sırada geçerek Türkiye takımının ilk “FIA GT Uluslar Kupası’nı kazanmasını sağladı.

https://www.ntvspor.net/motor-sporlari/fia-gt-uluslar-kupasi-turkiye-nin-5c02d90ffebaf11b144d07a6?_ref=infinityhttps://www.ntvspor.net/motor-sporlari/fia-gt-uluslar-kupasi-turkiye-nin-5c02d90ffebaf11b144d07a6?_ref=infinity