Porsche Carrera Cup France serisinde yarışan temsilicimiz Ayhancan Güven, sezonun ikinci yarışı olan Zandvoort’daki ilk yarışta yedinci olurken, GT3 Benelux sınıfında ise beşinci sırada yer aldı.
Yarışa üçüncü sıradan başlayan Ayhancan ilk virajı bir sıra kaybederek dördüncü sırada geçti. Yarış boyunca yerini koruyan temsilcimiz ön bölümden kopmasa da baskı kurmayı başaramadı.

Yarışın sonlarına doğru podyum için baskı kurmaya başlayan Ayhancan, önündeki sürücü ile temas etmesi sonucu aracı hasar alınca bu sefer baskı yemeye başladı.

Baskıya karşı koyan Ayhancan finiş çizgisini dördüncü sırada geçti. Benelux sınıfında ise ilk sırada yer almış oldu.

Ancak startta aracının tekerleği grid cebindeki çizgiyi geçtiği için yarış sonucuna beş saniye eklendi ve Fransa sınıfında yedinci, Benelux sınıfında ise beşinci sıraya geriledi.

Yarışı, pole pozisyonunda başlayan Julien Andlauer kazanırken, Alessio Rovera ikinci, Valentin Hasse-clot ise üçüncü oldu.

Benelux sınıfının birincisi ise Max van Splunteren oldu.

Zandvoort’daki ikinci yarış, yarın saat 11:35’te gerçekleştirilecek.

https://tr.motorsport.com/pcc-france/news/ayhancan-zandvoort-daki-ilk-yarista-yedinci-oldu-1039458/https://tr.motorsport.com/pcc-france/news/ayhancan-zandvoort-daki-ilk-yarista-yedinci-oldu-1039458/