V1 Challenge 3. ayağı beklendiği gibi yine müthiş bir mücadeleye sahne oldu. İki yarış üzerinden koşulan hafta sonunda ilk kez pistin büyük halinin kullanılması Ülkü Park’taki heyecanı bir kat daha arttırdı. Tribünleri dolduran izleyicilere müthiş bir seyir keyfi sunan V1 pilotları arasındaki yüksek mücadele herkesten tam not aldı.

Antrenman turlarında ısınan pilotlar, sıralama turlarında avantaj yakalamak ve en hızlı isim olmak için kıyasıya mücadele etti. Sıralama turları sonunda Çaykur Rizespor ve NR1 TV desteğinde yarışan genç pilot Ayhancan Güven en iyi zamanı yapıp pole pozisyonunu elde ederken, kupa puan durumunda lider durumda yer alan ISS pilotu Burak Çukurova ikinci, Bambi Mobilya pilotu Adem Çetmen ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

2016_v1_challenge_3_001

Birinci yarışın startıyla birlikte müthiş bir kargaşa yaşandı. Start anıyla birlikte öne fırlayan ve iyi bir çıkış yapan Burak Çukurova liderliği ele geçirdi. Ancak ilk turun sonunda Ayhancan Güven yaptığı inanılmaz atakla liderliğe yükseldi. Kalan turlarda hızını koruyan ve temiz bir yarış çıkaran genç pilot damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. Birinci yarışta Ayhancan Güven’in ardından Burak Çukurova ikinci ve Adem Çetmen üçüncü sırada finiş gördüler.

Format gereği birinci yarışta puan alan ilk 12 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası vardı. Kırçiçeği adına yarışan Cem Yudulmaz yarışa pole pozisyonunda başladı. Sonraki turlarda hızıyla öne çıkan ve pistte fırtına gibi esen Ayhancan Güven, 12. sıradan başladığı yarışta liderliğe yükseldi. Bu liderliğini yarış sonuna kadar koruyup açık ara damalı bayrağın altından geçen 18 yaşındaki genç milli sporcu Güven haftayı ‘duble’ zaferle kapattı. İkinci yarışta, on birinci sıradan start alan Burak Çukurova ikinci, onuncu sıradan start alan Adem Çetmen ise üçüncü geldi.

Ülkü Motorları Kulübü tarafından organize edilen ve TRT Spor kanalından yayınlanan V1 Challenge, 30 Ekim’de Aydın sokaklarında bambaşka bir heyecana sahne olacak.

http://www.turkmotorspor.com/ayhancan-v1de-duble-yapti/Ayhancan V1’de Duble Yaptı