Porsche Carrera Cup Fransa & Benelux serilerinde mücadele eden milli sporcumuz Ayhancan Güven, sezonun ikinci yarışına Belçika’nın Spa-Francorchamps pistinde çıktı.
Yarışa beşinci sıradan başlayan temsilcimiz, startta altıncı sıraya gerilerken, henüz ikinci dakikada piste güvenlik aracı girdi ve bitime beş dakika kalaya kadar çıkmadı.

Güvenlik aracı çıkınca Ayhancan hemen hızlanmaya başladı ve önündeki Van Parijis’i geçerek beşinciliği aldı. Ancak bu mücadelede zaman kaybetmişti ve öndeki dörtlüyle ara açıldı.

Ayhancan son dakikalarda en hızlı turla aradaki farkı kapattı ancak onları geçmesi için yeterli süresi yoktu ve Ayhancan damalı bayrağı beşinci sırada gördü.

Ancak hakemler, o turun ardından bir tur daha atılmasını söylediler ve Ayhancan, o turun sonunda temas yaşayan iki rakibini geçerek üçüncülüğe çıktı. Ayhancan’ın podyuma çıkması bekleniyordu ancak hakemler hata yapıldığını söylediler ve bir önceki turun sonucunu baz aldılar. Böylece Ayhancan beşinci olmuş oldu.

Bir diğer temsilcimiz Berkay Besler ise yarış dışı kaldı.

Bu sonuçların ardından temsilcimiz Porsche Carrera Cup Fransa’da yedi puanla dördüncü, Porsche GT3 Cup Challenge Benelux’de ise şampiyona lideri konumunda yer alıyor

https://tr.motorsport.com/porsche/news/ayhancan-spa-daki-ikinci-yarista-besinci-oldu-1034039/https://tr.motorsport.com/porsche/news/ayhancan-spa-daki-ikinci-yarista-besinci-oldu-1034039/