Milli Sporcumuz Ayhancan Güven 29-31 Ağustos tarihleri arasında Porsche Carrera Cup Junior programı kapsamında Fransa’da Meribel kampına katıldı.

Kampın ilk günü diğer sporcu arkadaşlarıyla kaynaşma yemeğinde bir araya gelen Ayhancan, kampın ikinci günü sabahın erken saatlerinde Alp dağlarında 5km.lik bir tırmanma programına katıldı.Daha sonra medya eğitimine katılan Güven, sponsorluklarını nasıl kullanması gerektiği hakkında bilgiler edindi.

Aynı zamanda basın toplantısına da katılan Ayhancan, Porsche Carrera Cup ekibi ile birebir görüşmeler yaparak hedeflerinden bahsetti. Vücut ölçümleri alındıktan sonra kampın psikoloğu ile de bazı değerlendirmelere katılan genç sporcu, günü tamamladı.

Programın son gününde katılımcılar arasında güç, koordinasyon, hız, denge ve dayanıklılık yarışmaları ile maksimum performansları ölçülen 10 genç pilottan biri olan Ayhancan Güven, kampı bisiklet performansı ile sona erdirdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED‘in Spor Toto katkılarıyla ‘genç yetenek programı’ çerçevesinde desteklediği Güven, 09-10 Eylül tarihinde Magny Cours’ta gerçekleşecek Porsche Carrera Cup Fransa yarışında yeni takımı Attempto Racing ile piste çıkmaya hazırlanıyor…

http://www.turkmotorspor.com/ayhancan-porsche-junior-kampindaydi/Ayhancan Porsche Junior Kampındaydı