Attempto Racing pilotu Ayhancan Güven, Vallelunga pistindeki Roma 6 Saat mücadelesinde GT3 klasmanında zaferin sahibi olurken, Borusan Otomotiv Motorsport pilotları da yarışı podyumda tamamladı.

Genel klasmanda Ligier JSP3 direksiyonundaki AF Corse üçlüsü yarışın galibi olmayı başarırken, mücadelenin son tura kadar sürdüğü GT klasmanında Attempto Racing’in Lamborghini Huracán GT3’ü mutlu sona ulaşmayı başardı.

Genel klasmanda beşinci sırada yarışı noktalayan Güven, takım arkadaşları Arkın Aka ve Ümit Ülkü ile ilk kez kullandığı bir aracın direksiyonunda zafere ulaştı.

Klasmanlarında pole pozisyonunda yarışa başlayan Attempto ekibi yarışın ilk bölümünde altıncılığa kadar gerilese de, tekrar liderliği almayı başardı.

Üç saate yakın direksiyon başında kalan Güven, yarış içinde lastiği patladığında bir süre liderliği kaybetti ancak takım, yağmurun büyük etkisi olduğu son bölümde doğru lastik seçimlerini yaptı. Bitime kırk dakika kala üçüncü olan aracın direksiyonuna geçen genç temsilcimiz, yarışın son dakikalarında liderliği tekrar ele geçirdi ve zafere ulaşmayı başardı.

Yarışın ardından konuşan Güven, “Zor bir yarış oldu, son ana kadar liderliği alamadık. Oldukça yorgunum ancak süper bir sonuç oldu”

“Attempto Racing’e bana bu fırsatı sundukları ve bana mükemmel bir araç verdikleri için teşekkür ederim” dedi.

Serinin 2016 şampiyonları Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile BOM ekibi ise, klasmanlarında üçüncü sırada yer aldı ve podyumdaki ikinci Türk ekip oldu.

Ahmet Mutlubaş, Yağız Gedik, Ayhan Germirli ve Bilal Saygılı’nın mücadele ettiği Gedik Ebam Motorsport ise klasmanlarında beşinci sırada yer alırken, şampiyonayı ikinci sırada tamamladılar.

https://tr.motorsport.com/endurance/news/ayhancan-guven-roma-6-saat-yarisindan-zaferle-dondu-977839/Ayhancan Güven, Roma 6 Saat yarışından zaferle döndü