Porsche Carrera Cup Fransa ve Beneux serilerinin ortak yarışı olan Barcelona’da piste çıkan Ayhancan Güven, Cumartesi günü yapılan yarıştan üçüncülükle ayrıldı

Güven, Cuma günü yapılan sıralama turlarında ilk yarış için dördüncü cebi elde etmeyi başarmıştı.

Ayhancan startta yerini korurken, orta gruptaki kaza nedeniyle piste giren güvenlik aracı, yarışın ilk bölümünün sakin geçmesine neden oldu.

Yarış tekrar başladığında temposunu arttıran ve üçüncü sıraya çıkan Güven, ikinci sıradaki rakibinin üzerinde baskı oluşturmaya başladı. Bu mücadele esnasında zaman kaybeden genç sporcumuz, yarışın geri kalanında dördüncü ve beşinci sıradaki rakiplerinin baskısı altına girdi.

 

Yarış boyunca yerini başarılı bir şekilde savunan Güven, son turda yerini kısa bir süreliğine kaybetse de, damalı bayrak öncesinde tekrar üçüncülüğü ele geçirdi ve seride sezonun son hafta sonunda ilk yarışı podyumda tamamlamayı başardı.

Motorsport.com’a konuşan Güven; “Zor ama yarışması da izlemesi de eğlenmesi eğlenceli bir yarış oldu. İkinciliği alamasam da, mutlu olduğum bir sonuç” şeklinde ilk yarışını değerlendirdi.

 

Güven, Pazar günü yapılacak olan yarış için gerçekleştirilen sıralama turlarında ikinci sırayı elde etse de, pist limitlerini aştığı için zamanı silindi ve başka hızlı zaman turu olmadığı için 30. sırada kaldı.

https://tr.motorsport.com/porsche/news/ayhancan-guven-barcelona-daki-ilk-yarisi-podyumda-tamamladi-959818/